BMW یک برند جانبی مختص خودروهای الکتریکی تأسیس می‌کند

مدتی است که بحث در مورد احتمال عرضهٔ یک BMW i8 کانورتیبل داغ است، مدیر عامل می‌گوید چنین خودرویی به زودی عرضه خواهد شد، یک مقام دیگر حتی پس از نمایش یک مدل کانسپت روباز می‌گوید چنین برنامه‌ای در دستور کار کمپانی قرار ندارد، ولی اکنون به نظر می‌رسد روز پایان تمام بحث‌ها و شایعات است. یک i8 رودستر که بر پایهٔ i8 کوپه طراحی شده ظاهراً چراغ سبز روسای کمپانی را گرفته و به زودی شاهد حضور آن در خیابان‌ها خواهیم بود. هیچ جزئیاتی در مورد زمان عرضهٔ آن وجود ندارد، ولی BMW از این فرصت استفاده کرده و دو پیشرفت بزرگ و اساسی در برنامهٔ خودروهای الکتریکی خود را اعلام کرد.

اول، استراتژی‌ای که تمام این اخبار از آن نشئت گرفته است: BMW نام آن را “Strategy Number One>NEXT” اعلام کرده است. در این برنامهٔ جدید BMW، طرح‌های کمپانی برای تأسیس یک برند جانبی با نام iNEXT آمده است، این برند جدید نسخهٔ تکامل یافتهٔ برند خودروهای الکتریکی i BMW خواهد بود. یکی دیگر از پروژه‌های این برنامه Project i 2.0 نام دارد که بر روی توسعه و تکامل نقشه برداری پیشرفته، رانندگی خودکار و تکنولوژی‌های هوش مصنوعی تمرکز می‌کند.

به نظر می‌رسد زیر این چتر تکنولوژیکی، i8 رودستر جدید متولد خواهد شد. از دیگر خودروهای اولیهٔ این برند جدید، یک مینی پلاگین هیبریدی و نسخهٔ به روز رسانی شدهٔ BMW i3 را می‌توان نام برد. BMW اعلام نکرده نسخهٔ پلاگین هیبریدی مینی در چه فرمی عرضه خواهد شد، آیا یک کوپر هاچ بک استاندارد خواهد بود، یا شاهد یک کلابمن، مدل جدید کراس آور کانتری من یا یک مدل دیگر خواهیم بود. مدل جدید i3 نیز مجهز به باتری‌های با ظرفیت بالا خواهد بود که به موجب آن میزان مسافت قابل طی با یک بار شارژ به طور چشم گیری افزایش خواهد یافت.

این سه خودروی الکتریکی BMW قطعاً خواهند توانست به دستیابی برند iNEXT به اهداف تعیین شدهٔ خود کمک شایانی نمایند. BMW می‌گوید قصد دارد با کمک این برند جدید، تکنولوژی‌ها و سرویس‌های جدیدی را توسعه داده و در نهایت آن‌ها را به مدل‌های اصلی BMW منتقل نماید. به طور عجیبی BMW در بیانیه‌ها و اطلاعیه‌های خود هیچ اشاره‌ای به مدل سوم برند i نکرده است. این خودرو گفته می‌شود در صورت عرضه جایگاهی بین دو مدل i3 و i8 خواهد داشت. شاید در آینده اطلاعات بیشتری از آن منتشر شود.