BMW i8 جدید چه مشخصاتی خواهد داشت؟

پیش از معرفی خودروها در بعضی موارد تصاویری که گفته می‌شود مخفیانه گرفته شده است خبرساز می‌شوند و زمینه مورد نیاز برای معرفی آن محصول مهیا می‌شود. اقداماتی از این قبیل در بعضی موارد کنترل شده و با اهداف تبلیغاتی انجام می‌پذیرد و گاهی هم خارج از کنترل و اتفاقی تصاویر آزمایش خودروها از فضاهای مجازی و رسانه‌ها سر درمی‌آورند.

انتشار این تصاویر در هر صورت موجب ایجاد عکس العمل های گوناگونی در محافل خودرویی می‌شود و رصد این واکنش‌ها همواره توام با تاثیرات مثبتی است و موجب می‌شوند توجه‌ها به سوی آن خودروساز جلب شود. این روزها تصاویری از BMW i8 در رسانه‌ها انتشار پیدا کرده است که به مدل جدید i8 Performance معروف شده است. بعضی حتی نام آن را هم به‌صورت i8S اعلام نموده‌اند.

شایعات درباره این نمونه از این خودروی هیبریدی در حالی انتشار یافته است که زمزمه‌های طراحی خودرویی پرقدرت‌تر نسبت به نسخه حال حاضر قبل از این مطرح بوده است. شرکت BMW در آغاز مدل i را به شکل مدلی مفهومی معرفی کرد و مدتی بعد با طی کردن روند تکاملی این خودروی اسپرت به خط تولید رسید. مدل‌های مفهومی بسیاری قبل از مدل تولید i8 معرفی شدند که همگی به‌طور هیبریدی بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ معرفی شدند.

در مدل مفهومی این خودرو در سال ۲۰۰۹، در حالی این مدل معرفی شد که موتور سه سیلندر توربو دیزل در کنار موتورهای قدرتمند برقی معرفی گشت. این مدل مفهومی با ویژگی‌های خاص و همچنین طراحی فوق‌العاده جذابی که داشت توانست نشان دهد BMW کماکان خودروسازی صاحب نظر و تکنولوژی است. موتورهای برقی در این خودرو می‌توانستند ۱۳۹ اسب بخار نیرو تولید کنند که فقط با کمک نیروی باتری‌ها می‌تواند ۵۰ کیلومتر را بپیماید. دامنه حرکتی این خودرو با کمک موتورها با سوخت فسیلی ۷۰۰ کیلومتر اعلام شده بود که در هر کیلومتر فقط ۹۹ گرم دی اکسید کربن تولید می‌نموده است. بعد از این مدل مفهومی، مدل‌های دیگر هم ساخته شد اما وارد خط تولید نشدند.

به نظر می‌آید BMW در حال تکامل این خودرو بوده است و بالاخره در سال ۲۰۱۳ مدل i8 معرفی شد و انتظارها برای خرید خودرویی پر شتاب با مصرف پایین و در عین حال زیبا و چشمگیر به پایان رسید. BMW در این خودروی ۱۴۰۰۰۰ دلاری از موتوری توربو شارژر ۳ سیلندر با حجم ۱۴۹۹ سی‌سی بهره گرفته است که در ۵۸۰۰ دور در دقیقه ۲۲۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و در ترکیب با موتور برقی این قدرت به ۳۶۲ اسب بخار و گشتاور آن ۲۵۰ نیوتن بر متر می‌رسد.

این قدرت به کمک جعبه دنده‌ای ۶ سرعته به هر چهار چرخش انتقال پیدا می‌کند و این خودروی ۱۵۰۰ کیلوگرمی را قادر ساخته است در مدت ۴/۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و این در حالی است که اگر فقط از موتور برقی برای حرکت استفاده گردد خودرو می‌تواند از صفر تا صد کیلومتر را در ۵/۴ ثانیه بپیماید. بیشینه سرعت این خودرو ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است که به این سرعت محدود شده است. طبق اعلام رسمی وب‌سایت BMW از مشخصه‌های این خودرو، i8 در هر کیلومتر رانندگی ۴۹ گرم دی اکسید کربن آزاد می‌کند که موجب شده است در دسته خودروهای سبز قرار بگیرد.

در حالت رانندگی به شکل ترکیبی مصرف این خودرو ۲/ ۱ لیتر در هر صد کیلومتر است که بالاتر از استانداردهای مورد نیاز در سال ۲۰۲۵ می‌باشد. با انتشار یافتن شایعات در ارتباط با مدل i8 Performance گمانه‌زنی‌ها در رابطه با تغییرات یا بهبود کارکرد خودرو حاکی از آن است که قدرت موتورها به ۴۲۰ اسب بخار رسیده است.

همین تغییر قدرت موتور خود نشان از تغییراتی مهم در شاسی خودرو، موتورها، باتری‌ها، جعبه دنده، ترمزها و حتی طراحی قسمت‌هایی از بدنه دارد. امکان دارد BMW سامانه شارژ بی‌سیم را که این روزها در خودروهای مدرن برقی استفاده می‌شود در این مدل استفاده کند. همچنین BMW تأیید نموده است که مدل بدون سقف i8 در دست طراحی است. آنچه مسلم است اینکه BMW پس از سال‌ها ساخت مدل مفهومی هیبریدی توانست خودرویی با محبوبیت بالا و پرفروش تولید نماید که در مدت کوتاهی در کشورهای گوناگون رکورددار فروش بوده است، هرچند در مقایسه با تسلا قیمتش دو برابر است اما طراحی BMW به همان نسبت چشمگیرتر و جذاب‌تر است. بدون توجه به شایعات موجود می‌توان متوجه شد BMW برای حفظ موقعیت i8 لازم به ایجاد تغییرات برای رقابت‌پذیری بیشتر با رقبایی دارد که امکان دارد در آینده نه چندان دور از راه برسند.